Czym różni się bungee workout od innych form treningu?


Żeby zrozumieć specyfikę tej formy treningu musimy spojrzeć na nasze mięśnie jak na brygadę żołnierzy. Podnosząc hantle prawą ręką pracuje wyłącznie Szeregowiec Biceps. Puchnie z wysiłku, rozwija swoją moc i gabaryty, a pozostali żołnierze… czekają. Oczywiście w kolejnych ćwiczeniach część z nich będzie miała szanse na swoje kilka minut wysiłku…
Jeżeli wykonujesz tego typu ćwiczenia to bardzo dobrze. Silni, wydolni żołnierze stanowią doskonały fundament do budowy solidnej brygady. Jednak aby zespół działał sprawnie musisz:

  1. nauczyć wszystkich współpracy,
  2. dać możliwość weryfikacji działania w warunkach rzeczywistego działania.

Tych umiejętności Szeregowiec Biceps oraz Sierżant Trójgłowy Uda nie nauczą się na żadnej siłowni. Dodatkowo musimy pamiętać o żołnierzach, którzy nie są na pierwszej linii frontu, jednak są niezbędni do sprawnego działania brygady. Porucznik grzbietowo-krzyżowy zawsze pozostaje w ukryciu. Jego olbrzymie znaczenie poznamy dopiero, kiedy przestanie wywiązywać się z obowiązków. Ból, który wówczas odczuwamy powoduje, że zapominamy nie tylko o ćwiczeniach, ale również o całym otaczającym nas świecie.

Aby nasza brygada mogła nauczyć się współdziałania oraz rozwijać się w sposób zrównoważony, musimy zabrać ją na prawdziwy poligon, gdzie nauczymy ich zarówno współpracy jak i damy szansę na indywidualny rozwój.

Najlepszym poligonem dla naszych mięśni jest właśnie bungee workout. W tej formie ćwiczeń angażujemy cały układ mięśniowy rozwijając zarówno jego siłę, jak i wydolność całego organizmu. Jednocześnie nie doprowadzamy do nadmiernego rozwoju jakichkolwiek partii mięśni budując zgrabną, sportową sylwetkę.

Ponadto praca z liną bungee daje nam dodatkowe możliwości. Pozwala ona z jednej strony zniwelować niektóre z naszych ograniczeń, a jednocześnie daje możliwość wykraczania poza granice wyznaczone przez dotychczas stosowany sprzęt treningowy.

Masz zbyt słabe ręce aby zrobić pompkę – z liną bungee nie będzie to już problemem.
Chcesz poczuć jak wznoszący się do lotu ptak… cóż tym razem marzenia będą mogły się spełnić!